26.9.2018
Kategorie: Aktivity, Kolotoč, Titulka, Úspěchy

Fashion Games 2018

Žáci oboru Návrhář se zúčastnili 14. ročníku mezinárodní soutěže mladých módních tvůrců Fashion Games 2018. Téma soutěže Play time, fun and games zpracovali ve školním roce 2017/2018 ve formě návrhů žáci z 2. a 3. ročníku. Velkou radost nám udělaly žákyně, které postoupily do finále. Ze třídy 4 M postoupily Anna Manglová a ze třídy 3M Lucie Michálková.

Finálová přehlídka soutěže se konala 7. 9. 2018 na veletrhu WORLD OF BEAUTY na PVA v Praze Letňanech.

Na 1. místě se umístila Lucie Michálková s kolekcí „Fotbal, to je hra!“. Kolekce vznikla pod vedením paní učitelky J. Bufkové. Propojuje prvky fotbalové sítě, trávníku a netradičně zpracovaný motiv fotbalového míče. Inspirací žákyni bylo nadšení její rodiny pro fotbal a sportovní aktivity.

Na 3. místě se umístila Anna Manglová, která svoji kolekci Playtime zhotovila pod vedením pana učitele M. Žitníka. Kolekce byla postavena na netradičních střizích, kontrastu barev a drobných ručních pracích, kterými jsou např. našívání korálků nebo psaní textu na látku. Ve své návrhové řadě si pohrává se symboly emoji a smajlíků, které znázorňují lidské emoce v neverbální komunikaci.