Search

Koloveč 2E a 4KO

Dne 20. 9. jsme se vypravili se třídami 2E a 4KO do Muzea techniky a řemesel v Kolovči.
Výstavní plocha s více než sedmi tisíci exponáty patří mezi největší a nejobsáhlejší svého druhu v České republice. Měli jsme možnost prohlédnout si 67 kompletních řemeslných dílen a živností a dalších technických expozic. K místnímu koloritu patří také světoznámý kolovečský mlýn na takzvané přemílání starých bab na mladá děvčata, o kterém nám majitelé pustili krátký film, a měli jsme také možnost si ho na vlastní oči prohlédnout. Součástí prohlídky byla hrnčířská dílna rodiny Volfů, kde se vyrábí tradiční lidová keramika již od roku 1785. Pan Volf nám předvedl svoji řemeslnou dovednost a my se nestačili divit, jak rychle dokázal na hrnčířském kruhu vytvořit krásnou vázičku.
Exkurze se s námi zúčastnil i Američan Tim, který přijel na návštěvu z USA. Aby se i on něco zajímavého dozvěděl o vystavovaných exponátech, museli studenti použít všechny své znalosti anglického jazyka. Nakonec byli všichni spokojeni a i Tim si odvážel nezapomenutelné zážitky.
Cestou zpátky nás napadla zajímavá myšlenka. Což takhle využít Kolovečský mlýn na omlazení učitelského sboru v Čechách 🙂

img_2858 img_2860

Rozdělení učeben a srazy 18.10.2022

Skip to content