Search

Odpočinková místnost 2019

Náš „Obývák“

Bylo nebylo.

Na schůzce školního parlamentu se jednou zrodil nápad vytvořit ve škole prostor pro volný čas. A tak jsme si řekli: dáme síly a hlavy dohromady a tento nápad zrealizujeme. Co víc, nebudeme nakupovat nový nábytek, ale rozhlédneme se kolem využijeme nepotřebné a věci a materiály. Dáme jim druhou šanci a projekt přihlásíme do soutěže se zaměřením na recyklaci materiálu a ekologii.

Úkolu jsme se ujaly my, dívky ze třídy 2MO, obor oděvní a interiérový design.  Ve spolupráci s paní učitelkou jsme vymyslely, jak změnit vzhled nepoužívané učebny číslo jedna na naší škole.

Třídu jsme vyklidily a nechaly jen vestavěné skříňky, které jsme následně pomalovaly ekologickými barvami ve spreji. Vyřazené staré truhlářské stoly a šest dřevěných židliček jsme obrousily, natřely a užily při tom spoustu legrace. Ze starých palet jsme pak vytvořily barový pult a také nám posloužily jako dekorace na zeď s květinami. I pult s dřezem na mytí nádobí vznikl z palety.

Sedací nábytek byl oříšek celé realizace. Využily jsme vyřazené krejčovské stoly, kterým pan školník uřízl nohy. Abychom měli pohodlí, tak jsme našily hromadu polštářů a potahy na lavice ze starých džín. Získaly jsme je od spolužáků i učitelů ve vyhlášené sbírce.

Do čtenářského koutku jsme získaly stará dřevěná křesla. Stačilo je obrousit, natřít a přečalounit do džínového. Doplníme opraveným stolkem (bývalá židlička pro obuvníky) s originální lampou se stínítkem z papírových krabic, a pak jen sáhnout do poličky z bývalého šuplíku pro správnou knihu a přenést se do jiného světa.

V zásuvkách pod lavicemi je prostor na deskové hry, ve skříňce jsou připraveny papíry a psací a kreslicí potřeby s lepidlem a nůžkami pro výtvarnou tvorbu.

Staré natřené rámy na obrazy jsme vyplnily drátěnou osnovou a  poslouží pro inzeráty. Z pásků džín vznikl závěs na časopisy.

Některé židličky jsme „oblékly“ do pleteného sedáku.

Při realizaci učebny jsme mnohokrát měnily názory, dohadovaly jsme se, ale hlavní je výsledek. Za nás spokojenost.

[Best_Wordpress_Gallery id=“164″ gal_title=“Odpočinková místnost 2019″]

Rozdělení učeben a srazy 18.10.2022

Skip to content