Search

Pražské výstavy 2017

Těšili jsme se s žáky oboru Návrhář oděvů na výstavu toho nejlepšího z oblasti produktového, interiérového i oděvního designu Design blok na Výstavišti v Holešovicích. Vystavují zde významné firmy a jsou tu představeny nejlepší studentské práce. Byli jsme zvědaví, čím nás letošní výstava překvapí a hlavně inspiruje. K překvapení opravdu došlo. Vichřice zničila střechu výstavního pavilonu, exponáty byly poničeny a výstava předčasně ukončena.

Protože jsme už byli na cestu do Prahy připraveni, našli jsme náhradní program.

Začali jsme v Jeruzalémské ulici, kde byla v krásné budově VOŠUŘ výstava nejlepších prací z loňské soutěže Studentský design. Vystavovali zde i naši úspěšnou kolekci Samuraj. Prohlédli jsme si konkurenční exponáty a až budeme v prosinci vybírat práci do dalšího ročníku soutěže, máme s čím srovnávat.

Další cesta vedla do Obecního domu na výstavu Blanky Matragi. Nechali jsme se okouzlit krásou složitých korálkových výšivek a nádherou šatů pro princezny. Viděli jsme celou řadu návrhů z počátků tvorby až po současné. Zkoumali jsme techniky, kterými je návrhářka tvořila, a sbírali inspiraci.

Pokračovali jsme kolem Karlova mostu na nábřeží, vyfotili se před siluetou Pražského hradu a v Galerii Mánes nás čekala výstava „Echoes – 100 let finského designu a architektury“.

Poslední zastávkou bylo Museum Kampa, kde jsme si prohlédli velkou výstavu s názvem „Emil Filla a surrealismus 1931 – 1939 – Muž s hořící hřívou“. Viděli jsme obrazy Emila Filly a dalších českých výtvarných umělců, například Jindřicha Štyrského, Toyen a dalších.

[Best_Wordpress_Gallery id=“104″ gal_title=“Pražské výstavy 2017″]

Rozdělení učeben a srazy 18.10.2022

Skip to content