Search

Czech Design Week v pražské Výstavní síni Mánes 2022

V pátek 2. 9. 2022 jsme shlédli instalaci více než 100 vystavujících prací designérů, nezávislých tvůrců i značek na festivalu designové a umělecké tvorby Czech Design Week. Ten letos představil výběr současného designu a mnoho nových kolekcí od talentovaných designérů z Česka i ze zahraničí.

Ikonický funkcionalistický prostor Výstavní síně Mánes vznikl na přelomu 20. a 30. let minulého století podle návrhu architekta Otakara Novotného pro Spolek výtvarných umělců Mánes. Ten hostil práce známých tvůrců: MaxeŠvabinského, Toyen, Emila Filly, ale také Pabla Picassa, Salvadoar Dalí či Franka Lloyda Wrighta. Zatímco minulost patřila převážně velikánům výtvarného umění, přítomnost Mánesu náleží předním designérům nejen české scény. Ti veřejnosti ukázali, že kreativní tvorba neztrácí svůj dech ani přes náročná období.

Uvnitř Výstavní síně Mánes díky spolupráci s tradiční stavebnicí Merkur vznikla i dílnička, která nadchla nejen ty nejmenší.

Mobilní aplikace Czech Design Week Guide je od 1. září ke stažení pro Android a iOS. Nabídne celoroční přehled o dění na české i zahraniční designové scéně a součástí je designová mapa s výběrem nejzajímavějších českých galerií, showroomů, ateliérů či design stores.

Cestou na nádraží jsme nahlédli i do DRNu, polyfunkční rohové budovy na rohu ulic Národní a Mikulandská, která slouží jako kanceláře, restaurace, obchody a galerie. Byla postavena mezi lety 2012 až 2017 a získala titul Stavba roku 2019.

Rozdělení učeben a srazy 18.10.2022

Skip to content