Search

Mladý módní tvůrce 2023

Celostátní soutěž pro žáky oděvních a návrhářských oborů Mladý módní tvůrce Jihlava.

Ve čtvrtek 30. 11. 2023 jsme měli možnost porovnat své síly v celostátní soutěži, které se každoročně účastníme – Mladý módní tvůrce v Jihlavě.

Naši žáci byli za poslední rok velmi aktivní a přihlásili jsme do soutěže celkem 9 kolekcí napříč všemi ročníky.

Máme velkou radost z 1. místa v hlavní kategorii VOLNÁ MLADÁ MÓDA, kterou obsadil Jakub Motlík se svou kolekcí COUTURE REBELLION, kterou tvořil pod vedením MgA. M. Žitníka.

V téže kategorii naše škola soutěžila s dalšími čtyřmi kolekcemi. Kolekce COLORS IN THE DARKNESS od kolektivu oděvářů 4. ročníku obsadila 9. místo. Kolekce SPORTY LADY od Natálie Sýkorové se umístila na 12. místě. Na 14. místě se umístila kolekce RUSALKA od Jakuba Motlíka a 20. místo obsadila Kateřina Fürbachová s kolekcí Every Taboo Is Not A Taboo.

Další velký úspěch potvrdil kolektiv žáků 2MO s jejich kolekcí CHYŤ A PUSŤ, se kterou vyhráli další 1. místo v kategorii SPORTOVNÍ ODĚVY A PRÁDLO.

Kolekce SMYSLY v kategorii POKRÝVKY HLAVY, kterou vytvořili návrháři z druhého ročníku s Mgr. R. Hořínkem a Bc. J. Bufkovou,  obsadila 7. místo.

V soutěžní kategorii SPOLEČENSKÉ ODĚVY, kde soutěžili žáci 4. ročníku, obsadili 11. místo s kolekcí MEMENTO MORI, kterou vytvořili s Bc. J. Bufkovou.

Na závěr také děkujeme Elišce Lopuškové a Evě Bulínové za účast ve stylingové kategorii CHAOS, kde získali 17. místo.

Soutěže se zúčastnili žáci oděvních oborů jako tvůrci, modelky nebo diváci. Zaujalo nás mnoho zajímavých nápadů, viděli jsme řadu povedených kolekcí a načerpali jsme velkou dávku inspirace. Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za účast.

Rozdělení učeben a srazy 18.10.2022

Skip to content