Search

MMT Jihlava 2022 – Soutěž pro žáky oděvních a návrhářských oborů

Celostátní soutěž pro žáky oděvních a návrhářských oborů.

Ve čtvrtek 23. 11. 2022 jsme v Jihlavě zúčastnili soutěže ve 4 kategoriích. Získali jsme několik umístění v hlavní kategorii VOLNÁ MLADÁ MÓDA. Nejúspěšnější třídou byla 4MO.
Krom žáků modelářství a návrhářství oděvů se této kategorie zúčastnili také žáci oboru oděvnictví a ti vyhráli 1. místo s kolekcí „Soft spot“, kterou vytvořili pod vedením MgA. M. Žitníka.

Na druhém místě se ve stejné kategorii umístila kolekce plášťů „DUNA“, od naší absolventky Anežky Mráčkové. Kolekci absolventka vytvořila pod vedením Mgr. R. Rédlové. Návrháři ze 4MO nezaháleli a umístili se s kolekcí „Etapy života“ na 4. místě. Kolekci vytvořili pod vedením MgA. M. Žitníka a Bc. J. Bufkové.

Kolekce „Strážci snů“ v kategorii POKRÝVKY HLAVY, kterou vytvořili návrháři ze čtvrtého ročníku s Mgr. R. Hořínkem a Bc. J. Bufkovou, porotu zaujala a obsadila 2. místo.

V soutěžní kategorii SPORTOVNÍ ODĚVY A PRÁDLO, do které jsme přihlásili 2 kolekce, jsme také zabodovali. 3. místo získala kolekce sportovního oblečení „Tepláková mánie“, kterou vytvořili návrháři ze třídy 3MO s Bc. J. Bufkovou.

V soutěžní kategorii INSPIRACE Z LESA na téma „Spider’s wife“, na které pracovali žáci oboru oděvnictví ze třídy 2MO s MgA. L. Bartošovou, ocenila porota 4. místem.

Soutěže se zúčastnili žáci oděvních oborů jako tvůrci, modelky nebo diváci. Zaujalo nás mnoho zajímavých nápadů, viděli jsme řadu povedených kolekcí a načerpali jsme velkou dávku inspirace. Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za účast.

Rozdělení učeben a srazy 18.10.2022

Skip to content