Search

Nehodou to začíná

Dne 14. prosince 2023 se žáci tříd 3MO a 3KO zúčastnili interaktivního preventivně edukačního projektu NEHODOU TO ZAČÍNÁ od společnosti DEKRA. Program je určen začínajícím i budoucím řidičům motorových vozidel.

Cílem projektu Nehodou to začíná je snižovat rizikové faktory v chování mladých účastníků silničního provozu s důrazem na vlastní odpovědnost, dodržování pravidel silničního provozu, seznamování s častými příčinami dopravních nehod a jejich následky v případě pochybení.

Autoři projektu se v programu zabývají problematikou používání mobilních telefonů účastníky silničního provozu, dodržováním bezpečné vzdálenosti vozidel a rychlostních limitů i používáním bezpečnostních pásů. Upozorňují na nebezpečí užívání návykových látek ve vztahu k řízení a simulují poskytnutí účinné první pomoci po autonehodě.

 

Programem nás provázel moderátor Jiří Doležal. S sebou měl odborníky na slovo vzaté – psychologa a drogového experta PhDr. Ivana Doudu, manažera projektu a dopravního experta Martina Bednáře, Dis. a záchranáře Bc. Alana Mejstříka.

 

Ing. Lada Walterová, ŠMP

Rozdělení učeben a srazy 18.10.2022

Skip to content