Search

Pražské Quadriennale 2019

13. 6. 2019 ve Střední hale Průmyslového paláce na Výstavišti Praha proběhla přehlídka tvorby žáků oboru Modelářství a návrhářství oděvů Integrované střední školy živnostenské v Plzni a v rámci projektu Open Calls, Emergency Costume Life, Pražského Quadriennale 2019, pod názvem BEZ DO/OD PADU – WITH/OUT IMPACT, kostým jako vyjádření životního postoje a životního stylu.

Tato akce se uskutečnila díky podpoře ze strany PQ, konkrétně díky umělecké ředitelce PQ, paní Markétě Fantové, kurátorce projektu EMERGENCE: Costume, Live!, paní Simoně Rybákové, samozřejmě díky vedení naší školy, paní ředitelce Věře Ulčové a díky kolegům a žákům, kteří se na této akci podíleli.

Jako první část celého projektu proběhla netradiční přehlídka, která sestávala z jednotlivých kolekcí a modelů, navržených a zrealizovaných žáky jako variace na různé stylové trendy, inspirované výtvarným uměním nebo literární, filmovou či divadelní postavou pro různé společenské příležitosti a události, nebo jako vizuální vyjádření vlastní individuality: Layers  a Spektrum, navržené naší bývalou žákyní a v současné době studentkou Fashion designu Západočeské Univerzity v Plzni Kristínou Zíkovou,Calavera Catrina Adély Příhodové, Fotbal to je hra Lucie Michálkové, Duch lesa Míši Šolcové, Cinnamon Veroniky Kucové, Blue moon Natálie Blechové, Black Rose Danyho Rudasů, Schizofrenie Pavlíny Valešové a nakonec Samurajové, autorek Terezy Vítové, Kristýny Mikutové a Dagmar Dolíhalové.

Součástí akce byla také prezentace návrhů kolekcí, výběru z klauzurních i maturitních prací včetně skicářů, na kterých žáci pracovali za poslední čtyři roky.

Koordinátoři akce byli pedagogové odborných uměleckých předmětů oboru a Návrhování oděvů Robert Hořínek a Romana Rédlová.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=“173″ gal_title=“Pražské Quadriennale 2019″]

 

Odkazy:

https://www.idu.cz/cs/o-nas/usek-reditelky/prazske-quadriennale

http://marketafantova.net/

https://procne.ihned.cz/c1-66291310-seda-eminence-ceskeho-filmu-tvorit-kostymy-ze-soucasnosti-je-nejtezsi-rika-simona-rybakova

https://www.ndm.cz/cz/osoba/8415-redlova-romana.html

https://www.i-divadlo.cz/profily/romana-redlova

Rozdělení učeben a srazy 18.10.2022

Skip to content