Search

Zájezd Itálie 2023


Poznávací zájezd do Itálie – Benátky, Verona, Lago di Garda
24. – 29. 9. 2023

V neděli 24. 9. v pozdních nočních hodinách se 42 žáků s pedagogickým dohledem a průvodkyní vydalo na poznávací zájezd do Itálie.
V pondělí ráno jsme vystoupili z autobusu v blízkosti zámku Miramare na předměstí přístavního města Terst (Trieste). Prohlédli jsme si rozlehlý zámecký park letního sídla Habsburků a někteří žáci navštívili i interiér rezidence. Noční přejezd do Itálie byl náročný a tak jsme odpoledne strávili odpočinkovou procházkou podél pobřeží mezi zámkem Miramare a městem Terst a posezením v malých kavárnách na promenádě (lungomare). Z Terstu jsme zamířili rovnou do hotelu v prázdninovém rezortu Jesolo. I když bylo Jesolo na konci sezóny téměř liduprázdné, restaurace i obchody byly otevřené a tak jsme mohli vyrazit do ulic ochutnat pizzu, těstoviny (pasta) a zmrzlinu (gelato).
V úterý jsme na lodi dopluli do Benátek (Venezia). Prohlédli jsme si náměstí Piazza San Marco s bazilikou svatého Marka, Dóžecím palácem, kampanilou a orlojem se sochou lva, symbolem města. Prošli jsme se úzkými uličkami kolem náměstí a v okolí mostu Rialto.
Překročili jsme mnoho malých i větších mostů a navštívili další sakrální stavby.
Nikdo neopomněl vyfotit typické černé loďky gondoly s gondoliéry v pruhovaných tričkách a slamácích plovoucí v úzkých kanálech mezi paláci.
Do Jesola jsme se vrátili unavení, někteří i připálení od sluníčka, a byli jsme rádi, že už nás čeká jen večeře a postel.
Ve středu jsme se vypravili do Verony. Ve městě proslaveném Shakespearovo hrou Romeo and Julie jsme viděli Juliin dům i s balkónem, pod kterým milované dívce vyznával Romeo lásku. Prošli jsme se po krásném náměstí Piazza delle Erbe (Zelný trh) i podél proslulého amfiteátru Arena di Verona.
Z Verony jsme zamířili k jezeru Garda (Lago di Garda). V městečku Sirmione s hradem Scaligero jsme si po náročném dni odpočinuli na pláži na břehu azurově modrého jezera.
Do Jesola jsme přijeli až za tmy a pospíchali na jídlo – pizza, pasta, gelato 🙂
Ve čtvrtek jsme si užili sluníčka u moře v Jesolu a odpoledne jsme se vydali do malebného Caorle, kde jsme měli čas se před dlouhou cestou občerstvit a nakoupit drobnosti a typické produkty italské gastronomie pro rodiče a kamarády.
Z Caorle jsme v podvečer vyrazili na cestu domů. Do Plzně jsme přijeli v pátek 29. 9. v brzkých ranních hodinách.
Program zájezdu byl velmi nabitý, celé dny jsme strávili na nohou a sluníčko peklo jako uprostřed léta. Viděli jsme krásná místa a snad se ještě někdy do Itálie vypravíme, třeba s rodinou nebo kamarády, a budeme moct pobýt o něco déle. Bella Italia! J

 

(Lenka Benešová, Martina Stejskalová, Jana Vocciante)

Rozdělení učeben a srazy 18.10.2022

Skip to content