Search

Projekt EDISON

Od 16. do 22. září se naše škola zapojí do projektu Edison. Tato akce se uskuteční ve spolupráci s mezinárodní studentskou organizací AIESEC, která působí ve více než 110 zemích a sdružuje přes 80 000 studentů, těm umožňuje získávat odborné zkušenosti v zahraničí.

Projekt spočívá v tom, že skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede k nám do školy a stráví tu 1 týden. Praktikanti budou mít na škole prezentace o své zemi, budou diskutovat se studenty na různá témata, hrát hry, účastnit se výuky a dalších aktivit atd. Budou ubytováni v rodinách našich žáků. Případní zájemci o ubytování stážistů se mohou hlásit u Mgr. Karšíkové. Více info o stážistech na nástěnce v prvním patře a u jazykářů, více info o projektu zde:

http://plzen.aiesec.cz/projekty/edison

Dopis pro rodiče studentů

Aktualizace 26. 9. 2013

Tento týden probíhá na naší škole projekt Edison. V rámci tohoto projektu je zde osm zahraničních stážistů (Brazílie, Rumunsko, Arménie, Jižní Korea, Srbsko, Egypt, Maroko, Taiwan), kteří navštěvují výuku a studentům prezentují své země a podnikají s nimi různé aktivity. Veškerá komunikace probíhá v angličtině.

Závěr projektu Edison

Stážisté žákům poskytli možnost uplatnit své znalosti angličtiny a dovědět se mnoho nového o nich i o zemích, ze kterých pochází. Na oplátku měli příležitost poznat a vyzkoušet, jak probíhá výuka a každodenní život v naší škole. Naši žáci pro ně připravili malou módní přehlídku, návštěvu a procedury v kosmetickém salonu, orientační soutěž po centru Plzně, nebo jim třeba i vařili jim obědy.

Hostitelským rodinám patří velký dík. I když ne vždy byla komunikace v angličtině (a dalších cizích jazycích) snadná, zvládli všichni tuto novou zkušenost bez větších problémů.

Ti, kteří se stážisty komunikovali ve škole i mimo ni, měli šanci si angličtinu zlepšit, nebo případně zjistili, že je pořád co zlepšovat.

Akce se tedy podařila a doufáme, že budeme mít možnost se jí v budoucnu opět účastnit.

http://www.aiesec.cz/projekty/edison

Zpětná vazba od některých hostitelských rodin:

„S Antoanem nebyly žádné problémy, bylo to super, osvěžila jsem si anglický jazyk a ještě jsem se naučila nějaká slovíčka navíc. Určitě doporučuji nějaké takové pobyty a určitě budu uvažovat o dalším. Akorát mě mrzí, že u mě nemohl být až do neděle…“

Karolína, 4EB

„Já a moje mamka chceme velice poděkovat za tuto zkušenost. Stefy pomohla mě i mámě s angličtinou. Doufáme, že se jí u nás líbilo. Zároveň však chceme podotknout, pro další hostitelské rodiny, aby svým hostům osobně řekli, že se opravdu nemusí uskromňovat a stydět. Díky moc!“

Katka, 4EB

„Jsem ráda, že se škola zapojila do tohoto projektu. Měli jsme doma dva kluky. Anase z Maroka a Luku ze Srbska. Díky nim jsme zjistili, jak na tom jsme s angličtinou. Kluci nám velmi pomohli zlepšit konverzaci. Hlavně svým trpělivým přístupem. Bylo skvělé dozvědět se něco o jiné kultuře. Lidé často žijí s určitými předsudky. A jak je nejlépe vyvrátit? No přeci vlastní zkušeností. Já ani moje rodina bychom se v budoucnu nebránili podobné školní akci. Byl to skvělý týden, na který budeme dlouho vzpomínat.“

Veronika, 2EB

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails_masonry“ theme_id=“1″ gallery_id=“1″ sort_by=“order“ masonry_hor_ver=“vertical“ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_enable_page=“0″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“scaleIn“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_comment=“0″ popup_enable_facebook=“0″ popup_enable_twitter=“0″ popup_enable_google=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Rozdělení učeben a srazy 18.10.2022

Skip to content