Soutěž pro oděvní obory v Liberci

Celostátní soutěž pro žáky oděvních a návrhářských oborů Oděv a textil Liberec.

V pátek 8. 9. 2023 žáci měli příležitost porovnat své dovednosti na liberecké soutěži Oděv a textil Liberec. Žáci se zúčastnili kategorií Ze starého nové, Zdobení oděvů a Santiniho baroko v oděvu.

Kateřina Fürbachová, žákyně třetího ročníku soutěžila s extravagantní kolekcí Every Taboo is Not a Taboo, oděvy zdobené pomocí korálků a strojové výšivky. Umístila se na osmém místě v kategorii Zdobení oděvů. Kolekce vznikla pod vedením Bc. Jany Bufkové.

Krom žáků modelářství a návrhářství oděvů se v kategorii Santiniho baroko v oděvu zúčastnili také absolventky oboru oděvnictví a ti vyhráli 1. místo s kolekcí „Soft spot“, kterou vytvořily pod vedením MgA. M. Žitníka.

Na šestém místě se v kategorii Ze starého nové umístila kolekce šatů „Rusalka“, od Jakuba Motlíka (4MO). V téže kategorii také soutěžily žákyně také čtvrtého ročníku Adéla Babková, Lily a Vivi Nečasovy s kolekcí „Proudem vody“, která vznikla k výstavě naší školy v Depu2015. Žákyně se umístily na krásném osmém místě. Obě kolekce vnikly pod vedením  MgA. M. Žitníka.

Soutěže se zúčastnili žáci oděvních oborů jako tvůrci, modelky nebo diváci. Zaujalo nás mnoho zajímavých nápadů, viděli jsme řadu povedených kolekcí a načerpali jsme velkou dávku inspirace. Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za účast.

Rozdělení učeben a srazy 18.10.2022

Skip to content