Search

Designblok 2023

Ve čtvrtek 6. 10. 2022 žáci tříd 1MO a 4MO s pedagogy navštívili Designblok, největší výběrovou přehlídku designu a módy ve střední Evropě.

Designblok tradičně uvádí tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek i prototypy od mladých designérů a designérských studií.

Pětadvacátý ročník Designbloku jsme navštívili ve Veletržním paláci Národní galerie a v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Ve Veletržním paláci je uveden prostor Superstudio – expozice firem, výrobců a obchodů. Představují se zde novinky českých a světových výrobců, kteří prezentují výrobky vzniklé ze spolupráce se špičkovými designéry.

Mimo Openstudia, která čítala množství designérů, designérských studií a škol jsme shlédli i novou expozici Uměleckoprůmyslového musea ART, LIFE. Umění pro život, která představuje v šesti tematicky rozdělených sálech plastický a živý obraz evropského užitého umění od antiky až po design 20. a 21. století. Expozice ukazuje, jak všechny věci kolem nás vstupují do lidského života a mění jej po stránce funkční i symbolické. Užité umění a design spoluutváří životní styl a modely lidského chování. Část výstavy se věnovala historickému vývoji dámského oděvu a spodního prádla.

Inspiraci, kterou jsme načerpali, určitě využijeme při další práci.

Rozdělení učeben a srazy 18.10.2022

Skip to content